טיפים לבניית אתרי אינטרנט

ללחוץ כאן למידע על חוק הנגישות שעומד להיכנס לתוקפו ב26/10/17

 האינטרנט השתלט על חיינו, הלקוחות של היום גולשים באינטרנט ובסלולר על בסיס יומיומי,

הרשת מציעה לכל לקוח היכרות מקדימה ובלתי-אמצעית עם העסק שלך  ולמעשה האתר הוא כרטיס הביקור החדש שלך.

למידע וטיפים בנושא מחירים ללחוץ כאן.

חשוב להכיר ולדעת את המשמעויות של החוק וגם מומלץ לקרוא ולקבל קצת אינפורמציה וסדר בכל הקשור לבניית אתרים:

טכנולוגיות שונות לבניית אתרים

בניית אתר מ"אפס"
הקמת אתר מאפס היא בעצם כתיבת קוד תכנות על דף חלק וריק.
שיטה זו מצריכה המון זמן תכנות וכרוכה בהוצאות גדולות במיוחד (200 ש"ח שכר שעתי למתכנת)

אתר-מערכת לבניית אתרים
בניית אתר באמצעות אתר-מערכת לבניית אתרים. במערכת שכזו ניהול האתר הוא בידיים שלכם, אך המערכות הללו מוגבלות. כל אפשרות שתרצו להוסיף בעתיד ואינה נמצאת במערכת כרוכה בתשלום נוסף וזהו הרווח העיקרי של החברות.

בניית אתר בפלטפורמת קוד פתוח
ישנן המון סוגים של מערכות קוד פתוח לבניית אתרים – WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart  ועוד. מערכות אלו מאפשרות לכם לבנות אתר הכולל מערכת לניהול תוכן, בה תוכלו לערוך את האתר בקלות בעצמכם או בעזרת מנהל האתרים שלכם.

היתרון המשמעותי באתר מבוסס פלטפורמה הוא האפשרות לשנות את האתר בקלות, באמצעות קבצים שונים שנמצאים באינטרנט בתשלום או בחינם.

תוכלו להוריד פיצ'רים ואפשרויות נוספות לאתר (התממשקות לפייסבוק למשל), להדביק על האתר עיצוב בנוי מראש (מבין אלפי עיצובים לרכישה), להתאים אותו למנוע החיפוש של גוגל ועוד.

מכיוון ש- 20 אחוז מהאתרים בעולם הם אתרי WordPress קיימים ברשת אלפי עיצובים שונים ותוספות להורדה בחינם או בתשלום. התפעול שלהם קל ואינו מצריך מתכנת מנוסה שיעלה 200 ש"ח לשעה, אלא ברור וידוע לרוב מנהלי האתרים.

זהירות ! טריקים של חברות לבניית אתרים

עדכון האתר – האם יש לאתר מערכת ניהול? האם אתם מקבלים סיסמא למערכת הניהול ואפשרות לניהול עצמאי של האתר?  ישנן חברות שונות שמשאירות את מערכת הניהול והסיסמא אצלן וכשאתם מבקשים את הגישה בהמשך, הן דורשות סכומים גבוהים לשימוש במערכת הניהול.

לעיתים מציעים לכם לבנות את האתר על הדומיין שלהם. לדוגמא:  yoursite.something.co.il

בצורה כזו אתם מקדמים את האתר שלהם ולא דומיין פרטי משלכם, במידה ותרצו לעזוב כל ההשקעה שלכם באתר תרד לטמיון מכיוון שהדומיין לא שלכם.

מכריחים אתכם לשלם על האחסון שלהם – לפני חתימה על חוזה בניית האתר, חשוב לבדוק מה קורה במצב של הפסקת התקשרות. האם קיימת אפשרות לעבור לחברת אחסון אחרת? ישנן חברות לבניית אתרים שכובלות אתכם להשתמש באחסון שלהם גם לאחר הפסקת ההתקשרות.

תשלום לתוספות בעתיד – במידה ואתם בונים בפלטפורמת קוד פתוח, לא תהיה לכם בעיה לשנות את האתר בהמשך ולא תהיו כבולים לחברה איתה סגרתם את החוזה. לעומת זאת, בנייה של רוב האתרים האחרים מצריכה מתכנת שמבין כיצד האתר בנוי והתמחור יהיה בהתאם. אם תרצו להחליף את החברה איתה אתם עובדים, תצטרכו למצוא מתכנת ייעודי שיצטרך להבין כיצד האתר בנוי והתמחור לשינויים יכול להיות ממש יקר. אם החלטתם שלא לבנות אתר בפלטפורמת קוד פתוח, כדאי מאוד לבקש מחירון של תוספות לבניית האתר.

למידע וטיפים בנושא מחירים ללחוץ כאן.